>’Wallander’ CNBC-e ekranlarında başlıyor!

Posted: March 18, 2011 in CNBC-e, gelecek diziler, Wallander

>

'Wallander' CNBC-e ekranlarında başlıyor!
Mini dizi ‘WallanderCNBC-e ekranlarına geliyor. Ejderha Dövmeli Kız serisiyle altın çağını yaşayan İsveç merkezli suç ve gerilim filmleri, Kenneth Branagh’nın başrolünde oynadığı ‘Wallander’ ile TV’ye taşınıyor. Üç bölümlük ‘Wallander’, 2009 yılında BAFTA TV Award’dan En İyi Drama Dizisi dahil beş ödülle döndü.

İsveçli yazar Henning Mankell’in dedektif Kurt Wallander’ın maceralarını anlattığı roman serisinden uyarlanan ‘Wallander‘, kendine özgü ana karakteriyle suç dizisi tutkunlarını ekran başına toplayacak. Kanaldan alınan bilgilere göre; ünlü İngiliz aktör Kenneth Branagh tarafından canlandırılan Wallander, üstlendiği cinayet davalarını kişiselleştiren ve bu uğurda hem hayat düzenini hem de ailesini ikinci plana atan, işinde usta bir dedektif. Hayatı ve yaptığı işi sorgulamaktan hiç vazgeçmiyor ve işi kurbanlarla empati kurmaya kadar vardırıyor. Aynı zamanda gerçeği öğrenmek için sahip olduğu her şeyi tehlikeye atacak kadar gözükara.

İsveç’te 26 bölümlük bir TV dizisine konu olan Kurt Wallander, romanlar vesilesiyle dünya çapında da tanınan bir karakter. Almanya’da Wallander roman serisinin satışları, Harry Potter’ı geçmiş durumda. Öyle ki, Henning Mankell İkinci Dünya Savaşı’ndan bugüne kadar geçen süre içinde, ülkenin en çok okunan yazarı. Dizinin İsveç versiyonunu izlemeyen Branagh, Wallander’ı kendine has bir şekilde yorumlamaya karar vermiş. Aktörün performansı, 2010 yılında BAFTA TV Award’da kendisine En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandırdı. Emmy ve Altın Küre adaylığı da cabası.
KAYNAK
Yayın Günü: 19 Mart Cumartesi
Yayın Saati: 21.00

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s