>Smurfs 3D

Posted: March 11, 2011 in gelecek filmler, Neil Patrick Harris, Smurfs 3D

>

 
3 boyutlu filmlerin gişe rekorları kırması yapımcıları atağa kaldırdı. Yapım şirketleri özellikle genç seyircileri salonlara çekebilmek adına, çizgi klasiklerin 3 boyutlu versiyonları için kollarını sıvamış durumda. İlk haber geldi bile. İyi birer çocuk olursak görebileceğimiz “Şirinler” 2011’de vizyona girmeye hazırlanıyor.

GARGAMEL YİNE KÖTÜLÜK PEŞİNDE
Modern dünyada geçecek olan filmde küçük mavi dostlarımızın başına neler geleceği merak konusu. Şirinlerin ezeli düşmanı Gargamel yine iş başında olacak. Kedisi Azman da her zamanki gibi ona eşlik edecek. Sakar Şirin’in ortadan kaybolmasıyla Şirin Baba önderliğinde harekete geçen Şirinler kendilerini New York’ta bulacak.

ŞİRİNLERE YASAK
1980’lerde televizyonda yayınlanmaya başlamasıyla birlikte büyük ilgi çeken ve Türkiye’de de büyük beğeniyle izlenen çizgi film, başta Amerika olmak üzere bir çok ülkede, komünizm propagandası yapmakla suçlanmış ve gösterimden kaldırılmıştı. Bir efsaneye göre de gerekçe Şirinler’in İngilizce yazılımı Smurf kelimesinin, “Small Men Under Red Flag” yani “Kızıl Bayrak Altında Yaşayan Küçük Adamlar”ın baş harflerinden oluşmasıydı.

Filme dair ilk görüntülerin ortaya çıkması Şirin severleri heyecanlandırdı. Yayınlanan görüntüde sevilen dizi oyuncusu Neil Patrick Harris de var.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s