>Vizyonda bu hafta tüm fragmanlar (4 – 11 Mart 2011)

Posted: March 3, 2011 in fragman, gelecek filmler, Vizyonda bu hafta

>

forum resmi

Konusu

Orhan Kemal’in başyapıtı ’72. Koğuş’ insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikayesidir…

1940’lı yıllar, II. Dünya Savaşı’nın etkisindeki Türkiye’nin kıtlık yılları. Cezaevinin 72 nolu koğuşunda çeşitli suçlardan yatan Adembabalar…

İnsan insanın kurdudur dercesine, acıları, insanlığa özlemi, hayata dair düşleri, onuru, aşkları ve kavgaları içerisinde dipsiz bir çukurun içini görüyoruz.

En yakınını üç kuruşa satabilecek kadar alçalmışların ve üç kuruşunu sonuna kadar paylaşabilenlerin dünyasıdır bu çukur.

72. Koğuş bir insanlık öyküsüdür ve kaybettiğimiz değerleri bir tokat gibi yüzümüze anımsatır.

72. KOĞUŞ FRAGMANI

forum resmi 

Konusu

Helmer Gore Verbinksi (Pirates of the Caribbean) directs this family-oriented animated adventure starring the voice of Johnny Depp as a family pet who leaves the comfort of home in order to explore the outside world. John Logan (The Aviator) provides the script for the Paramount Pictures production. Abigail Breslin, Isla Fisher, Alfred Molina, Ray Winstone, Harry Dean Stanton, and Ned Beatty provide the voices for the rest of the cast.

RANGO FRAGMANI

http://www.traileraddict.com/emd/23913

forum resmi

Konusu

Kaderimizi biz mi kontrol ediyoruz, yoksa görünmez güçler mi bizi idare ediyor? Matt Damon, gerilim filmi The Adjustment Bureau‘da Kader’in onun için plânlarını görür ve başka bir şey istediğini fark eder. Bunu elde etmek için de, hayatı boyunca sevdiği tek kadını günümüz New York caddelerinin her yerinde kovalaması gerekir…

Amerika Birleşik Devletleri senatosuna girmek üzere olan, hırslı politikacı David
Norris
(Damon) daha önce tanıdığı hiçbir kadına benzemeyen, güzel modern balerin Elise Sellas‘la (Emily Blunt) tanışır. Tam ona âşık olmaya başladığını fark ettiği an, gizemli adamlar çifti ayırmak için karşılarına çıkar…

Bu adamlar sahip oldukları güçle, David ve Elisa‘nın bir araya gelmesine engel olmak için, ellerinden geleni yapacaklardır. Bu yoğun engellemeler karşısında, David ya Elise‘nın peşini bırakıp daha önce kendisi için çizilmiş yoldan gidecek ya da Kader’e karşı gelmek için her şeyi tehlikeye atıp onunla olacaktır…

George Nolfi’nin (Ocean’s Twelve’in senaristi, Son Ültimatom’un yazarlarından) beyaz perdeye uyarlayıp yönettiği The Adjustment Bureau, Philip K. Dick’in (“Gerçeğe Çağrı-Total Recall,” “Azınlık Raporu” and “Bıçak Sırtı”) kısa öyküsünden uyarlanmıştır.

KADER AJANLARI FRAGMANI

http://www.traileraddict.com/emd/21944

forum resmi

Konusu

Moose kitaplardan başını kaldırmamayı ve sürekli ders çalışmayı planlamaktadır, ancak sınıftayken nereden olursa olsun bir müzik sesi duyduğu zaman ayakların ritim tutmasını engelleyemez. Çok kısa bir süre içerisinde kötü bir şöhreti olan “House of Pirates” isimli bir yeraltı dans ekibine katılır.


STEP UP 3-D / SOKAK DANSI 3D FRAGMANI

http://www.traileraddict.com/emd/20287

forum resmi

Konusu

Yusuf Çetin’in yönettiği ve Yusuf Çetin, Zilan Odabaşı, Yalçın Dümer ile Eyüp Çalış’ın oynadığı Qirej (Kir), 04 Mart 2011’de Özen Film dağıtımıyla Ararat Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Yaptığımız sinema filminin amacı, devletten maaş ve silah alan, sırtını devlete dayayıp edindiği güç ile halk üzerinde terör estiren koruculuk sisteminin kirli yönlerini gün yüzüne çıkarmaktı.

Yanı sıra birbirini besleyen militarizm ve erkek egemen toplum, kadın bedeni ve emeği üzerindeki tahakkümü sonucu her gün artan, kadın katliamına da parmak basmak gerekiyordu.
Savaşın, silahın, halka her türlü zulmü yapan koruculuk sistemi ve kadın cinayetleri kirli bir düşüncenin ürünü olduğunu düşünerek yola çıkıp, QİRÊJ (KİR) filminde bu kiri deşifre etmeyi amaçladık.

Umuyoruz ki bu film, toplumsal talep olan koruculuk sisteminin kaldırılmasına ve kadın cinayetlerinin son bulmasına ve topraklarımızda barışın yeşermesine hizmet eder.

YUSUF ÇETİN


KİR / QIREJ FRAGMANI

Wit licht resim 
Konusu

Bir gece, Abu adlı Afrikalı bir oğlan çocuğu, köyündeki diğer çocuklarla birlikte, yerliler tarafından kaçırılır. Burada bir restorant işleten aşçı Eduard’ın oğlu Thomas da, yakın arkadaşı Abu’nun ortadan kaybolduğunu öğrenince onu aramak için babasına baskı yapar. Eduard, Abu’yu kimlerin kaçrıdığını ve çocuğa ne olduğunu öğrenmek için Afrika’nın acımasız dünyasına doğru bir yolculuğa çıkar ve sonunda çocuk yaştaki askerlerden kurulu ordu tarafından esir alınır, hayatı tehlikeye girer…  

THE SILENT ARMY / VAHŞETİN ÇOCUKLARI FRAGMANI
forum resmi

Konusu

Debra Granik’in yönettiği ve Jennifer Lawrence, John Hawkes, Kevin Breznahan, Dale Dickey ile Garret Dillahunt‘un oynadığı; Daniel Woodrell‘un aynı isimli romanından uyarlanan ve Sundance Film Festival Best Picture ‘Grand Jury Prize’, Sundance Film Festival Best Screenplay ‘Waldo Salt Screenwriting Award’, Berlin International Film Festival Tagesspiegel Readers’ Prize, Berlin International Film Festival CICAE Prize, Independent Film Festival of Boston Special Jury Prize ‘Narrative’, Independent Film Festival of Boston Audience Award, San Francisco International Film Festival Audience Award ‘Best Narrative Feature’, Sarasota Film Festival Narrative Feature Competition ‘Special Jury Prize’, Florida Film Festival Best Narrative Picture ‘Grand Jury Award’, Palm Beach International Film Festival Best Feature Film, Seattle International Film Festival Best Director ‘Golden Space Needle’, Seattle International Film Festival Best Actress ‘Golden Space Needle’ ve Little Rock Film Festival Golden Rock ‘Best Narrative Feature’ ödüllerini kazanan Winter’s Bone, 2010’da vizyona çıkarılıyor.

Alabama‘nın küçük bir kasabasında hayatını sürdürmeye çalışan 17 yaşındaki Ree Dolly, kendisinden yaşça küçük iki kardeşine ve hasta annelerine bakmak zorundadır. Ruhsal bir çöküntü içinde olan annesinin o hale gelmesinde uyuşturucu bağımlısı babasının rolü çok büyüktür. Methamphetamin bağımlısı olan babası onları terk etmiştir. Ama Ree onu bulmaya ve ailesini yeniden bir araya getirmeye karar verir.

WINTER’S BONE / GERÇEĞİN PARÇALARI FRAGMANI

http://www.traileraddict.com/emd/21541

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s