>NBC’den yeni bir dizi: Grimm

Posted: February 26, 2011 in gelecek diziler, nbc, yabancı dizi

>

NBC'den yeni bir dizi: Grimm
NBC yakın bir zamanda fantastik polis draması ‘Grimm’ ile karşımıza çıkacak. Suç ve fantastik öğelerin karışımıyla sunulacak polisiye dizinin genel hatlarıyla konusu hakkında ise şunu söyleyebiliriz: Dizi, Grimm’s Fairy Tales karakterlerinden ilham alınarak geliştirilecek karakterlerin yer alacağı bir dünyada geçecek karanlık fakat fantastik bir polisiye olacak.


Dizinin yaratıcıları ise Jim Kouf (“Angel”) ve David Greenwalt (“Buffy the Vampire Slayer”) olurken Sean Hayes ile Todd Milliner yapımcı kadrosunda yer alan diğer isimler. 


Dizide bir dedektif normal görünümlü bazı insanları birer canavar, yaratık olarak görmeye başlıyor. Ve farkediyorki bazı özel güçleriyle insanların aslında ne olduklarını görebilmektedir. Kendisindeki bu yetenekle görevinin insanları bu varlıklardan korumak olduğunu keşfeder. 


Dizinin pilot bölüm yönetmenliğini yapacak isim ise Marc Buckland olacak. Bölümün çekimlere Nisan ayında başlanması planlanıyor. Buckland, daha çok komedi yapımlarının arkasındaki yönetmen olarak bilinmekte. Buckland’ın şimdiye kadarki işlerine baktığımızda Scrubs, Ed, My Name is Earl (kendisine Emmy ödülü kazandırmıştır) ve Better Off Ted gibi çeşitli komedi tarzındaki yapımlarda yönetmenlik yaptığını görmekteyiz.Bu açıdan bakıldığında ise henüz dizinin içeriği hakkında net bilgiler olmasa da fantastik suç hikayelerinin komedi unsurları ile desteklenmesi beklenebilir. 
KAYNAK 


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s