>Martin Scorsese’nin Projeleri

Posted: February 18, 2011 in Frank Sinatra, Martin Scorsese, yabancı film

>

 Martin Scorsese ( 68 )
Doğum Yeri: Queens, New York, USA
Doğum Tarihi: 17 Kasım 1942 (Salı)
Boyu: 1.63 m
Gerçek İsmi: Martin Marcantonio Luciano Scorsese
Takma İsmi: Marty
fancy_group
fancy_group
fancy_group

Şu sıralar “Hugo Cabret” filminin ve George Harrison’ı konu edinen belgeselinin (“Living in the Material World: George Harrison”) montajlarıyla uğraşan Martin Scorsese yeni projelerini açıkladı. Yabancı basında çıkan haberlere göre Scorsese’nin çekmeyi planladığı ilk film “The Wolf Of Wall Street” adını taşıyor. Usta yönetmen bu filmdeki başrolü, “Gangs of New York”, “The Aviator”, “The Departed” ve “Shutter Island” filmlerinde beraber çalıştığı Leonardo DiCaprio’ya teslim etmiş durumda. Filmi daha evvel Ridley Scott’ın yöneteceği açıklanmıştı. Ancak Scott, yeni bilim-kurgusu “Prometheus”un önhazırlıklarını yürüttüğünden bu projeden çekilmişti. “The Wolf of Wall Street”in senaryosu ise Jordan Belfort’un aynı adlı romanından ve “The Sopranos” ve (Scorsese’yle beraber yapımcılığını üstlendiği) “Boardwalk Empire” dizilerinin yaratıcısı olan Terence Winter tarafından uyarlandı. Filmin çekimlerine haziran ayında başlanması planlanıyor.

Öte yandan Scorsese, “The Wolf of Wall Street”i kotardıktan sonra çekmeyi planladığı filmlere de değindi. “The Silence”, bu projelerden bir tanesi. Bu projede çalışmak istediği oyuncular arasında Daniel Day Lewis, Gael Garcia Bernal ve Benicio Del Toro bulunmakta. Daniel Day Lewis’in bu projede rol alıp almayacağı ise bilinmiyor. Daha evvel Scorsese’nin “The Age of Innocence” ve “Gangs of New York” filmlerinde başrolde yer almıştı aktör. Filmin senaryosu, Shusaku Endo adlı Japon yazarın romanından uyarlanacak.

Usta yönetmenin çekmek istediği bir diğer projeyse Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin başrolde olduğu, İrlandalı bir gangsterin hayatını anlatacak olan “The Irishman”. Bu proje için yakın dostlarından olan ve beraber iki filmde çalıştığı Harvey Keitel’ı da kadroya katmak istediğini açıklamış ve aktöre teklif götürmüştü.
Amerika’nın eski başkanlarından Roosevelt’in hayatını anlatacak bir filmin de yapımcısı konumunda Scorsese. Bu filmi de çekmek istediğini ve Roosevelt rolü için de favori oyuncusu Leonardo DiCaprio’yu düşündüğünü açıklamıştı. Bu projenin yönetmen koltuğuna oturup oturmayacağı belli değil.

Frank Sinatra’nın hayatını anlatacağı bir projenin de hazırlıklarını yürütmekte şu sıralar.

Bol projeli yönetmenlerden Scorsese’nin önce hangi projenin çekimlerine başlayacağı ise tam belli değil.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s