>Devrimden Sonra, 1 Mayıs 2011

Posted: February 18, 2011 in 2011, devrimden sonra, yerli film

>

devrimden sonra

Henüz çekilmeden büyük merak uyandıran “Devrimden Sonra” filminin hazırlıkları sürüyor. Çok sayıda kişinin destek verdiği yapım aşamasında ekip bir “dayanışma kampanyası” çağrısı yaparken, filmin ikinci fragmanı da yayınlandı.


Geçtiğimiz ay bir filmin fragmanı, sosyal paylaşım ağlarında izlenme ve paylaşılma rekorları kırınca, film herkesin dikkatini çekmişti. Ülkeden kaçmak üzere havalimanına doğru giden bir kişinin, aracının radyosunda devrim sonrası ilk kararnâmeyi dinlemesini gösteren tek bir sahneden oluşan fragmanın elde ettiği başarı sonrası filmin yönetmeni Mustafa Kenan Aybastı, birçok televizyon programına konuk olmuştu.
Nâzım Hikmet Kültür Merkezi içinde oluşturulan Devrimden Sonra Film Kolektifi işine dört elle sarılmış durumda.
Film, devrim sonrasının farklı yüzlerinden oluşan bölümler olarak izleyici karşısına çıkacak. 1 Mayıs’ta gösterime girme sözünü tutabilmek için filmin yapımına emek veren onlarca kişinin katılımıyla çekimler sürüyor.
Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Mustafa Kenan Aybastı’nın yaptığı, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi sanat emekçilerinin oluşturduğu bir film kolektifi tarafından üretilen Devrimden Sonra’nın şimdiye kadar çekilmiş bölümlerinden kısa parçalarla oluşturulmuş ikinci tanıtım fragmanı da internet üzerinden yayılmaya başladı.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s