>Bahman Ghobadi’nin Türkiye’de Çekeceği Filminin Kadrosu

Posted: February 1, 2011 in Beren Saat, Kaplumbağalar da Uçar, monica belluci, Sarhoş Atlar Zamanı

>

 Bahman Ghobadi ( 42 )
Doğum Yeri: Baneh, Iran
Doğum Tarihi: 01 Şubat 1969 (Cumartesi)

 

Filmde Beren Saat ve Tuba Büyüküstün’ün yanı sıra güzel yıldız Monica Bellucci de rol alacak…

Sarhoş Atlar Zamanı, Kaplumbağalar da Uçar gibi filmleriyle tanınan dünyaca ünlü İranlı yönetmen Bahman Ghobadi’nin tamamı Türkiye’de geçen ilk filmi ‘Gergedan Mevsimleri’nin çekimleri mart ayında başlıyor.

Milliyet’in haberine göre, İranlı bir kahramanın gerçek yaşam öyküsünü konu alacak filmin oyuncu kadrosu güzel yıldızlardan oluşuyor. Filmde Beren Saat, Belçim Bilgin ve Tuba Büyüküstün’ün yanı sıra dünyanın en güzel kadınları arasında gösterilen Monica Bellucci de rol alacak. Ghobadi ile arkadaş olan Bellucci’nin, filmin hikâyesini çok sevdiği ve teklifi kabul ettiği öğrenildi. Yaz aylarında Ferzan Özpetek’in Cem Yılmaz’lı ‘Sonra Ağlayacağım’ filminde de rol alacak Bellucci’nin çekimler için mart başında İstanbul’a geleceği açıklandı.

Filmde Bellucci ile Saat’in karşılıklı sahneleri var. Çekim takvimleri ise şimdiden belirleniyor. Araları yıllar önce Bülent İnal’la yaşadıkları ilişki nedeniyle bozulan Saat ile Büyüküstün ise karşılıklı oynamayacak. Büyüküstün filmin 4 dakikalık flashback sahnelerinde rol alacak.

Filmin başrolü için Kenan İmirzalıoğlu’na da teklif götürüldü. Ancak Ghobadi ile görüşen ve projeyi beğenen İmirzalıoğlu, ‘Ezel’ dizisinin yoğunluğu nedeniyle projede yer alamayacağını söyledi. İmirzalıoğlu’na önerilen rol için yine flaş bir isimle görüşme yapıldığı belirtildi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s