>Monica Bellucci ‘Turhan Sultan’ olacak

Posted: January 27, 2011 in gelecek filmler, Harem, yerli film

>

 Monica Bellucci 
Doğum Yeri: Città di Castello, Perugia, Umbria, Italy
Doğum Tarihi: 30 Eylül 1964 (Çarşamba)
Boyu: 1.70 m
Gerçek İsmi: Monica Anna Maria Bellucci
fancy_group
fancy_group
fancy_group

Osmanlı İmparatorluğu’nu konu alan dizi ve filmlere yeni bir proje ekleniyor…

Senaryosunu Zülfü ve Aylin Livaneli’nin yazdığı Türk-İtalyan ortak yapımı ‘Harem’ filminde ünlü aktris Monica Bellucci, Sultan İbrahim’e hediye edilen Turhan Sultan’ı oynayacak

Sabah Gazetesi’nden Öner Öngün’ün haberine göre; Aylin Livaneli’nin sahibi olduğu İnterfilm tarafından hazırlanan ve yıl sonunda gösterime girmesi beklenen Türk-İtalyan ortak yapımı ‘Harem’in başrolünde Monica Bellucci var. Filmde Kösem Sultan’ın oğlu Sultan İbrahim’e hediye ettiği cariye Turhan Sultan’ın hikâyesi konu ediliyor.

1641’de Kırımlı akıncılar tarafından kaçırılıp Kösem Sultan’a teslim edilen cariye Turhan Sultan’ı canlandıracak olan Bellucci, uzun süredir Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili kitaplar okuyor. Filmin diğer sürprizi ise İtalyan aktris Claudia Cardinale. Önümüzdeki günlerde gösterime girecek olan ‘Signora Enrica’ isimli filmde de İsmail Hacıoğlu ile başrolü paylaşan Cardinale, bu yapımda Kösem Sultan’ı oynayacak. Daha önce ‘Elektra’ isimli filmle adını duyuran Natassia Malthe ise ‘Josephine’ rolü ile izleyici karşısına çıkacak.

Kraldı, Padişah olacak.
Yönetmenliğini ödüllü yönetmen Fabien Pruvot’un yapacağı filmin senaryosunu Zülfü ve Aylin Livaneli yazdı. Filmin müzikleri de Zülfü Livaneli tarafından hazırlanıyor. Filmde Sultan İbrahim’i İspanyol oyuncu Jordi Molla canlandıracak. Molla, Kraliçe Elizabeth’in hayatını konu alan ‘Elizabeth’ filminde de İspanya Kralı II. Philip rolündeydi.

Çekimleri nisanda başlayacak film ilk olarak 2 Eylül Venedik Film Festivali’nde gösterilecek. 15 Ekim 2011’de Türkiye’de vizyona girecek ‘Harem’in bütçesi ise 3 milyon Euro olarak açıklandı.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s