>Kısa Kısa: Yeni Hollywood Projeleri

Posted: January 21, 2011 in gelecek filmler, sinema

>

RED’İN DEVAMI HAZIRLANIYOR: Bruce Willis, John Malkovich, Hellen Mirren ve Morgan Freeman’lı Red, gişede beklenildiğinden çok daha büyük başarı elde edince devam filmi için hazırlıklara başlandı. İlk filmin senaristleri Jon ve Erich Hoeber, senaryo yazımına başlamışlar.

ROBERT DOWNEY JR. ÇİZGİ FİLM ADAPTASYONUNDA: Robert Downey Jr. ABD’rir önemli ve tarihi çizgi filmlerinden Peabody and Sherman’ın sinema uyarlamasında oynamak için anlaşmaya vardı.

21 JUMP STREET NİSAN’DA: Jonah Hill’in çabalarıyla yeniden gündeme gelen ve bir filmi çekilecek olan kült dizilerden 21 Jump Street’in çekimleri nisan ayında New Orleans’ta başlayacak. Film mart 2012′de gösterimde olacak.

BILLY BOB THORNTON ve JAYNE MANSFIELD: Yönetmenlik işini iyi beceren ender oyunculardan Billy Bob Thornton’ın yen filmi “Jayne Mansfield’s Car” ismini taşıyor. Usta aktör Robert Duvall filmde yer almayı kabul eden ilk önemli oyuncu.

LUNA ve BERNAL’E FERRELL EKLENDİ: Birlikte iyi filmlere imza atan (Y tu mama tambien, Rudo y Cursi) Gael Garcia Bernal ve Diego Luna, henüz ismi belli olmayan yeni yapımda Will Ferrell ile çalışacaklar. Filmde Luna ve Ferrell zor durumdaki kardeşleri oynarken, Bernal bir uyuşturucu karteli patronunu canlandıracak.

ALEX KURTZMAN İYİ HAZIRLANIYOR: Fringe, Hawaii Five-O gibi diziler, Transformers, Star Trek gibi filmlerin yapımcısı Alex Kurtzman ilk yönetmenlik denemesinde iyi bir kadro oluşturuyor. Welcome To People” ismini taşıyan dramda Mark Duplass, Chris Pine, Elizabeth Banks, Olivia Wilde ve Michelle Pfeiffer yer alacak.

SCHWARZENEGGER SİNEMAYA DÖNÜYOR: California valiliğini bırakan Arnold Schwarzenegger, kendisine sunulan senaryoları incelemeye başladı. Avusturya asıllı aktör-politikacı, şu ana kadar en çok ikinci dünya savaşı hikayesi “Wings As Eagles”ı beğendiğini belirtti.

SACHA BARON COHEN’DEN DİKTATÖR: Chaplin’in Great Dictator’ünden esinlenecek ve Cohen’i hem halktan biri, hem de diktatör olarak izleyeceğimiz “The Dictator”ün gösterim tarihi Mayıs 2012 olarak belirlendi. Cohen’in filmde diktatör olarak Saddam’ı taklit etmesi bekleniyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s