>Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu

Posted: January 17, 2011 in altın küre, golden globe, oscar

>https://i1.wp.com/www.daemonstv.com/wp-content/uploads/2010/12/golden-globe-awards.jpg 

Oscar’dan sonra en prestijli ödüllerden biri olan Altın Küre’de, popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in yaşam öyküsünü anlatan ”The Social Network” en iyi film, filmin yönetmeni David Fincher de en iyi yönetmen ödülünü kazandı.

68’inci Altın Küre ödülleri, Beverly Hills’de düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu. ”Social Network” filmi, kazandığı 4 ödülle geceye damgasını vurdu. Törende film, en iyi yapım ve en iyi yönetmen ödüllerinin yanısıra, en iyi senaryo ve en iyi beste ödüllerine layık görüldü. Filmin müziğinin bestesini Trent Reznor ve Atticus Ross, senaryosunu da Aaron Sorkin yazmıştı.

En iyi erkek oyuncu ödülünü ”The King’s Speech” filmindeki rolüyle Colin Firth, en iyi kadın oyuncu ödülünü de ”Black Swan” filmindeki başarısıyla Natalie Portman kazandı.

Bunun yanında, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü, ”The Fighter” yapımındaki performansıyla Christian Bale, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü de aynı filmdeki rolüyle Melissa Leo elde etti.

Komedi dalında en iyi film ödülü, ”The Kids Are All Right” filmine giderken, bu alandaki en iyi erkek oyuncu ödülüne ”Barney’s Version” filmindeki oyunculuğuyla Paul Giamatti, en iyi kadın oyuncu ödülüne ”The Kids Are All Right” filmindeki rolüyle Annette Bening değer görüldü.

En iyi animasyon ödülü ”Toy Story 3”, en iyi yabancı film ödülü Danimarka yapımı ”In a Better World”e gitti. En iyi orijinal film müziği ödülünü de ”You Haven’t Seen the Last of Me” filminde yazdığı parçayla Diane Warren kazandı.

-TELEVİZYON YAPIMLARI-

Televizyon yapımları arasında da en iyi drama ödülü ”Boardwalk Empire”a, en iyi komedi dizisi ödülü ”Glee”ye, en iyi mini tv dizisi/filmi ödülü de ”Carlos”a verildi.

Drama dalında en iyi erkek oyuncu ödülünü ”Boardwalk Empire” dizisindeki rolüyle Steve Buscemi, en iyi kadın oyuncu ödülünü ”Sons of Anarchy” dizisindeki performansıyla Katey Sagal aldı.

Komedi dizileri arasında da en iyi erkek oyuncu ödülü ”The Big Bang Theory” dizisindeki oyunculuğuyla Jim Parsons’a, en iyi kadın oyuncu ödülü de ”The Big C” dizisindeki rolüyle Laura Linney’e takdim edildi.

Mini tv dizisi/filmi dalında da en iyi erkek oyuncu ödülü ”You Don’t Know Jack” yapımındaki rolüyle Al Pacino’ya, en iyi kadın oyuncu ödülü de ”Temple Grandin” yapımındaki performansıyla Claire Danes’e gitti.

Televizyon dizileri arasında en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü ”Glee” dizisinden Chris Colfer’a, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü de aynı diziden Jane Lynch’e sunuldu.

http://www.goldenglobes.org/nominations/

Alıntı:
Altın Küre’de rüşvet iddiası

Bu gece 68’inci kez dağıtılacak olan Altın Küre Ödülleri’nin 17 yıldır basın danışmanlığını yapan Michael Russell, Los Angeles’ta, organizatörl ere rüşvet aldıkları gerekçesiyle dava açtı.
Russell, ödülleri dağıtan 81 üyeli Hollywood Yabancı Basın Birliği üyelerinin film stüdyoları ve yapımcılardan oy karşılığında para, hediye ve tatil kabul ettiklerini iddia etti. Russell, üyelerin, filmleri Altın Küre’ye aday göstermek için rüşvet aldıklarını ve medyaya da tören günü kırmızı halı etrafında görev yapacakları yerleri gizlice para karşılığı sattıklarını açıkladı. Russell, görev süresi boyunca etik olmayan davranışların üstünü örtmesinin istendiğini belirterek, “Birlik üyeleri etik dışı yollara başvurarak görevlerini kötüye kullanıyorlar” dedi.


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s