>FOX’dan yeni bir dizi: Locke & Key

Posted: January 8, 2011 in fox, gelecek diziler, Locke Key, yabancı dizi

>

FOX'dan yeni bir dizi: Locke & Key
Stephen King’in kendi gibi yazar olan oğlu Joe Hill‘in yazdığı korku türündeki çizgi roman serisi ‘Locke&Key’ Amerikan Fox TV kanalında yayınlanacak olan bir TV dizisine dönüştürülüyor. DreamWorks TV stüdyolarınca çekilecek olan ve yapımcılığını Fringe, Hawaii Five-0 ve Star Trek gibi projelerde de beraber çalışan Alex Kurtman ile Roberto Orci‘nin üstleneceği uyarlamanın ana yazarlığını ise ‘Terminator:The Sarah Connor Chronicles‘ dizisi ile Steven Spielberg’in ‘War of the World’ filminin senaristi olarak tanıdığımız Josh Friedman yapacak.

Hill’in (Heart-Shaped Box) yaratıcısı olduğu, çizimlerini ise Gabriel Rodriguez’in (Clive Barker’s The Great and Secret Show, Beowulf) gerçekleştirdiği ‘Locke&Key’ IDW Publishing tarafından basılmakta olan bir çizgi roman. Şubat 2008’den bu yana yayınlanmakta olan serinin altışar fasiküllük üç bölümünün ardından dördüncü bölümün de üçüncü fasikülü yayınlanmış durumda.

2009’da Eisner Awards’da yazarı John Hill ile iki kategoride aday gösterilen eser yine 2009 senesinde düzenlenen British Fantasy Award’da en iyi fantastik çizgi roman ödülünü kazanmayı başarmıştı.

Locke&Key, genel olarak bakıldığında gizemli kapılara sahip eski ve hayaletli bir malikaneyi konu edinmekte.. Dizi, gizemli ve sihirli kapılarından geçenleri başka dünyalara taşıyan ve ayrıca bu kişilere özel güçler de sağlayan hayaletli bir malikaneyi anlatacak..Evin kapıları, içinden geçenleri dönüştürmekle kalmıyor; aynı zamanda kötülük konusunda sınır tanımayan bir yaratığa da ev sahipliği yapıyor.
KAYNAK 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s