>Kick-Ass’e Kendini Fazla Kaptıranlar

Posted: January 7, 2011 in devam film, fantastik, Kickass, yabancı film

>

2010′un en iyi filmlerinden biri olan Kick-Ass’i sadece bir cümleyle anlatmak doğru değil belki ama yapım temelde “Sıradan insanların süper kahramanlara dönüşmesini” anlatıyordu.

Filmi biraz fazla ciddiye alan Washington’ın Lynwood kentinin bir grup sakini, kendi yarattıkları kıyafetlerle sokaklardaki suça karşı savaş açtı. Durumun pek sağlıklı olmadığının ve özellikle hukuki açıdan sakatlıkları olduğunun farkındayız ancak ilginçliğinden dolayı paylaşmadan da edemedik.

Süper güçleri bulunmayan süper kahramanlarımızın Lyndwood sokaklarındaki ilk medyatik icraati, çalınmak üzere olan bir aracı ve sahibini kurtarmak olmuş. Kendisine Phoenix Jones olarak tanımlayan gerçek süper kahramanımız askeri eğitim aldığını ve uzakdoğu sporlarında uzman olduğunu söylüyor. Gerçek ismi ve yüzü bilinmeyen Phoenix Jones’un Thorn, Buster Doe, Green Reaper, Gemini, No Name, Catastrophe, Thunder 88 ve Penelope isimli ekip arkadaşları da bulunuyormuş. Jones, suçla savaşırken şimdiye kadar bir kere bıçaklanmış, iki kere de kendisine silah çekilmiş.

Filmden esinlenilen bu hareketin bir film senaryosuna konu olması çok uzak bir ihtimal gibi durmuyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s