>Hayalet Sürücü 2’de 150 Türk Figüran Rol Alacak!

Posted: January 7, 2011 in 2011, ghost rider, sinema

>

Filmin bazı bölümleri Kapadokya’da çekilecek…

 Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2012)
Afiş
Yönetmen: Mark Neveldine
Tür: Aksiyon, Fantastik, Gerilim
Ülke: ABD
Puan:
Oyuncular: Nicolas Cage, Idris Elba, Violante Placido, Ciarán Hinds, Christopher Lambert

Başrollerinde Nicholas Cage, Violante Placido ve Idris Elba’nın olduğu ve bazı bölümleri Türkiye’nin peri bacaları ile ünlü önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da çekilecek “Hayalet Sürücü 2” filminde figüran olarak rol almak için 150 kişi başvurdu.

Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Başkanı Mustafa Karakaya, yaptığı açıklamada, film ekibinin kendilerinden figüran oyuncu talebinde bulunduğunu söyledi.

Karakaya, talep üzerine yaptıkları duyuru sonucu iki günde Türkiye, Tunus ve Almanya’dan 60’ı kadın 150 kişinin filmde figüran oyuncu olarak rol olmak için başvurduğunu belirterek, yapılacak seçme sonucu 60 kişiye rol verileceğini kaydetti.

Öte yandan, filmin Kapadokya’da gerçekleştirilecek sahnelerinin çekimlerine 13 Ocak Perşembe günü başlanacağı öğrenildi.

İlki 2007 yılında çekilen ve Nicolas Cage ile Eva Mendes’in başrolünü oynadığı filmde, babasının ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satan ancak bu değiştokuş yüzünden geceleri lanetli bir ruha dönüşen bir motosikletçinin yaşadıkları anlatılıyordu. Devam filminde ise Hayalet Sürücü bu kez Doğu Avrupa’da, kendisini insan formuna sokmaya çalışan şeytana karşı mücadele verecek…

Yapımcılığını Brian Taylor’un üstlendiği film için Kapadokya’ya yaklaşık 400 kişiden oluşan bir film ekibinin gelmesi bekleniyor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s