>Spartacus:Gods of Arena’da geri sayım bitiyor

Posted: December 17, 2010 in Uncategorized

>

https://i2.wp.com/www.pcdizi.com/resim/ferhat_Spartacus-gods-of-the-arena-fragmani.jpg 


21 Ocak 2011 tarihinde izleyicilerle buluşacak olan dizide geri sayım günleri tükenmek üzere.

6 bölüm olarak çekilecek prequel serinin yeni sloganları şöyle;  ” Her efsanenin bir başlangıcı vardır. ” Spartacus : Gods Of The Arena’nın konusu şöyle; Henüz Batiatus ailenin ve Ludus’un liderliğini almış durumda değil. Gannicus ise Ludus’un baş gladyatörü ancak, Batiatus’un Ludus’u henüz Capua’da halkın saygısını kazanamamış durumda. Bundan dolayı da Batiatus’un gladyatörleri büyük şampiyonalarda döğüşme hakkına sahip değilller. Gannicus hem bütün Batiatus’un evini ayakta tutabilmek için, hem de bütün Capua’nın şampiyonu olabilmek için hayatta kalmak zorunda.

Lucy Lawless, John Hannah, Peter Mensah ve Manu Bennett aynı rollerinde oynamaya devam edecekler. En sevindirici olan ise, Spartacus rolü ile Andy Whitfield’in de Gods Of The Arena serisinde görünecek olması. Spartacus: Blood and Sand dizisinin 2. sezon çekimlerine ise 2011 yılı içerisinde başlanacak. Dizide Naevie karakterini canlandıran, Lesley Ann Brandt, “Andy hastalıkla mücadeleyi harika yürütüyor ve tedavisi neredeyse tamamlanmak üzere.” mealinde açıklamalarda bulundu.
Starz kanalı dizinin resmi sitesinde dizideki karakterleri tanıttı:
Batiatus


John Hannah tarafından canlandırılan Batiatus, babasının baskıcılığından kurtulan, kendini ispatlamaya çalışan ve gözü yükseklerde olan bir karakterdir. Karısı Lucretia ile birlikte amacına ulaşmaya çalışır.

Lucretia

Lucy Lawless as Lucretia in the Starz show Spartacus Blood and Sand
Lucretia isimli karakteri Lucy Lawless canlandırıyor. Lucretia, Batiatus’un karısıdır ve onu her zaman desteklemektedir. Onun bir Romalı kadın olduğu düşünülüyor ve bir süre sonra çok güçlü olacağına inanılıyor.

Garnicus

Dustin Clare tarafından canlandırılan karakter, gladyatörler için çok güçlü bir örnek. Arena da korkusuz savaşır, ve hayatın zevklerinden istediği kadar yararlanmak ister. Gannicus, en yakın arkadası Oenomaus ve karısı Melitta arasında şüpheli bir ilişki vardır.

Oenomaus

Peter Mensah ‘ın canlandırdığı karakter, gladyatörlerin en başında bulunur, bunun sebebi de efsanevi Theokoles’la yaptığı savaştan tek hayatta kalan kişi olmasındandır. Fakat o da diğerleri gibi köledir ve Batiatus’a itaat eder.

Gaia

Jaime Murray ‘in canlandırdığı karakter, Lucretia’nın en yakın arkadasıdır ve Capua’ya arzularıyla ve entrikalarıyla davetsiz gelmiştir. Amacı kendine bir koca bulmaktır ve bunun için seksüel maceraların peşinden gider.

Melitta

Marisa Ramirez’in canlandırdığı karakter, Lucretia’nın kişisel hizmetçisidir ve Oenomaus’un da karısıdır.  

Titus

Jeffrey Thomas tarafından canlandırılan karakter, Batiatus’un babasıdır. Hasta ve yaşlı olmasına rağmen, emirler yağdırmaya ve Batiatus’un yaptıklarına karşı çıkmaya devam eder. Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan Titus, oğlunun yaptıklarına karşı çıkan gladyatörleriyle gurur duyar. Fakat, Batiatus ve karısı Lucretia onun kuyusunu kazmaya hazırdır.

Tullius

Stephen Lovatt’ın canlandırdığı karakter, Batiatus’un olmak istediği kişidir. Tullius, Capua’nın soylu sınıfının en başında ye alır ve kimsenin hırsından, gücünden korkmadan ayakta kalmaya devam eder.

Crixus

Manu Bennett ‘in canlandırdığı karakter, Batiatus’un gladyatörleri arasına yeni katılmıştır. Başarısını göstermek ve hemen yükselmek için korkusuzca savaşır, bunun içinde her şeye en baştan başlamaktadır.

Ashur

Nick  E. Tarabay tarafından canlandırılan karakter, birliğe yeni katılmıştır. Kendini hemen kanıtlar fakat yerini korumak o kadar da kolay değildir.

Solonius

Craig Walsh- Wrightson’ın canlandırdığı karakter, Batiatus’un gelecekteki rakibidir.

Barca

Antonio Te Moiha tarafından canlandırıla Barca, Batiatus’un en güçlü gladyatörlerindendir. Sadık olmasından, güçlülüğünden ve başarısından dolayı Batiatus tarafından ödüllendirilir. Diğerlerine göre, Barca derin hisleri olan birisidir.

Vettius

Gareth Williams’ın canlandırdığı karakter, Tullius’un soylu sınıfındaki gücünden yararlanan ve yükselen genç bir delikanlıdır. Bu sayede, Batiatus’un gladyatörleri dışında, diğer gladyatörlerle en iyi pozisyonlarda savaşma gücünü elde eder. Onun bu ilişkisi, onu Batiatus’un en önemli hırslarından biri yapar.

Naevia

Lesley Ann Brandt ‘ın canlandırdığı karakter, Crixus’un tutkulu sevgilisidir, aynı zamanda kadın kölelerin arasında yer almaktadır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s